Satin Paw Smooth Chow-Chows (A)

Finland, Oulu
July 10, 2010

Finland, Oulu
BOS, BD 1, CAC - HUALING MAXIMUS (left) & BOB, BB 1, CACIB - CH PARMELIA GALATEA


BOB, BB 1, CACIB - CH PARMELIA GALATEA


BOS, BD 1, CAC - HUALING MAXIMUS


BD 2, CACIB - CH NORDW-09 FLAMEBOROUGH MATEO


BD 3, RE- CAC - TOLKAN YLLÄTYSVOITTO


BOB-PUPPY - PYÖREÄN TALON FORZA FIA
The latest from 2010

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 12, 2010
Finnish Winner 2010

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 11, 2010
Helsinki Winner 2010

Finland, Jyväskylä» Finland, Jyväskylä
November 14, 2010
 
Provided by Päivi Parmala; Photos by Anne Hyytiä, Linda Karlsson, Mikko Kauppinen, Eija Kinnunen, Virve Paasila

International Show

Judge: Eeva Resko (FIN)

Number of chows entered: 16
Number of chows shown: 14

_______________________________________

BOB, BB 1, CACIB
CH PARMELIA GALATEA
br. Päivi Parmala
o. Päivi & Hanna Parmala

BOS, BD 1, CAC
HUALING MAXIMUS
br. Ulla Yli-Havunen
o. Riikka Saarela & Mikko Kauppinen
_______________________________________


PUPPIES

Puppy class females

PARMELIA ELÄMÄNIHME
FI10117/10 b.17.11.2009 blue smooth
(Ch Blackpearl x Parmelia Grandezza)
br. & o. Päivi & Hanna Parmala
2

PYÖREÄN TALON FORZA FIA
FI59568/09 b. 7.11.2009 black
(Ch Blackpearl x Ch Pyöreän Talon Bjarnen Blackie)
br. Tiina Immilä-Karlsson
o. Merja Myyryläinen & breeder
1 HP, BOB-PUPPY


MALES

Junior class

HUALING MAXIMUS
FI42592/09 b.30.6.2009 red
(Ch Yönhaltijain Konnankoukku x Flameborough Mousseline)
br. Ulla Yli-Havunen
o. Riikka Saarela & Mikko Kauppinen
EXC. 1, BD 1, CAC, BOS


Intermediate class

ULPUKAN ROHKEA RIGARDO
FIN52964/08 b.17.09.2008 red
(Kotilinnun Heinäheppu x Ulpukan Friidu)
br. Kaija Nieminen
o. Helvi Still
Very good 1


Open class

TOLKAN YLLÄTYSVOITTO
FIN54354/07 b.10.10.2007 black
(Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch Tatam Ilan Annastiina)
br. Pirjo Appelgren
o. Marko Holappa
EXC. 1, BD 3, RE- CAC


Champion class

CH NORDW-09 FLAMEBOROUGH MATEO
FIN20811/07 b.24.2.2007 black
(Multi Ch Silkkitie Soturi x Kringelmyras Mystik)
br. Minna Saivo
o. Anne Hyytiä
EXC. 1, BD 2, CACIB

CH NALLELAAKSON CASANOVA
FIN29685/06 b.10.4.2006 red
(Ch. Tatam Odotettu Oskar x Nallelaakson Dolly)
br. Päivi Kyrölä
o. Kaija Liimatainen
Very Good 2

CH RANTATUULEN ÖPPÖ-NALLE
FIN19532/04 b.3.3.2004 red smooth
(Nickelodeons Cogito Ergo Sum x Ch Flameborough Ebony Enigma)
br: Kirsti Luotokari
o. Leevi Komula
Very Good 3


FEMALES

Junior class

BIDACHOWS QUALITY QELLA
DKK18623/2009 b.15.8.2009 red
(Ch Bidachows Gentle Smooth Grizzly x Bidachows Joyfull Joline)
br. Birgit Dammann (DK)
o. Pirkko Pesu
Very Good 1

BIDACHOWS QUALITY SMOOTH QINA
DKK18626/2009 b.15.8.2009 red smooth
(Ch Bidachows Gentle Smooth Grizzly x Bidachows Joyfull Joline)
br. Birgit Dammann (DK)
o. Pirkko Pesu
Very Good 2


Intermediate class

PYÖREÄN TALON DONA DALIA
FIN54172/08 b.5.10.2008 black
(Ch Kuus'vuoren Evans Blacklord x Pyöreän Talon Arctic Sunset)
br. Tiina Immilä-Karlsson
own. Merja Myyryläinen & br.
EXC. 1, BB 2, CAC, RE-CACIB


Open class

EEJW-09 BASSTRICK'S GUCCI
FIN15537/08 b.19.12.2007 red
(Ch Simauta Dess Cassius x Ch Tatam Estrella)
br. Teija Valkama
o. Pirjo Harmoinen, Veijo Ahonen & Ilkka Lahti,
Good

TOLKAN YÖNKUNINGATAR
FIN54351/07 b.10.10.2007 black
(Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch Tatam Ilan Annastiina)
br. Pirjo Appelgren
o. Riitta Lind
Good


Champion class

CH PARMELIA GALATEA
FIN13068/07 b.24.11.2006 red, smooth
(Multi Ch Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le x Mökkitöyssyn Marimba)
br. Päivi Parmala
o. Päivi & Hanna Parmala
EXC. 1, BB 1, CACIB, BOB