Satin Paw Smooth Chow-Chows (A)
Swiss Chow-Chow Club (SCCC) 75 years Jubilee
Chow Chow Club in Deutschland (CCiD) Clubshow 2019

Finland, Lammi
July 10, 2011

Finland, Lammi
BOS, BD-1, CQ - Ch Flameborough Mateo (left)
BOB, CAC, BB-1, CQ - Pyöreän Talon Arctic Sunset
click to enlarge


BOB-Puppy - Yönhaltijan Orko Richardinpoika


BOS-Puppy - Yönhaltijain Onya Richardintytär
The latest from Finland

Finland, Ojakkala» Finland, Ojakkala
August 5, 2017
Special Jubilee 45 years show

Finland, Rovaniemi» Finland, Rovaniemi
June 9, 2019

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 11, 2016
Finnish Winner Show
 
Provided by Eija Pyökäri

Judge: Mihaela Frangopol, RO

Number of Chows entered: (1+1) 3+6
Number of Chows shown: 81+1) 2+6
_______________________________________

BOB, CAC, BB-1, CQ
Pyöreän Talon Arctic Sunset
br. & ow. Tiina Immilä-Karlsson

BOS, BD-1, CQ
Ch Flameborough Mateo
br: Minna Saivo
ow: Anne Hyytiä
_______________________________________


MALES

Puppy class

Yönhaltijan Orko Richardinpoika
(Ch Le-Pash Richard x Ch Yönhaltijain Ilkikuri)
br. Eija Pyökäri
ow. Tiinamari Karvinen
1., HP, BOB-Puppy


Champion class

Shan-Aran Bediasite
(Ch Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. Tarja & Petri Nordman
ow. Briitta & Jarmo Lajola
EXL-2

Flameborough Mateo
( Multi Ch Silkkitie Soturi x Kringelmyras Mystik )
br: Minna Saivo
ow: Anne Hyytiä
EXL-1, CQ, BD-1, BOS


Veteran class

Ikäneidon Ääni Menneestä
(Jansagin Miikkus x Ikäneidon Omakuva)
br. V. Kairtamo
ow. Breeder & J. Lahtinen
absent


FEMALES

Puppy class

Yönhaltijain Onya Richardintytär
(Ch Le-Pash Richard x Ch Yönhaltijain Ilkikuri)
Jyrki Tyllinen
1., HP, BOS-Puppy


Junior class

Powwi Moona

Powwi Moona
(Ch Yönhaltijain Dernyn Mörri x Nallelaakson Orvokki)
br & o. Jonna Liminka
EXL-1, CQ, BB-4, res-CAC


Open class

Pyöreän Talon Arctic Sunset
(Jansagin Morris x Incipit Proxima)
br. & ow. Tiina Immilä-Karlsson
EXL-1, CQ, BB-1, CAC, BOB


Champion class

Ikäneidon Nätti Neiti
(Ch Bei-Wei Erzi Laoda x Ch Incipit Yoko)
br. Virpi Kairtamo
o.breeder & Sonja Lahtinen
EXL-3, CQ

Pyöreän Talon Dona Dalia
(Ch Kuus’vuoren Evans Blacklord x Pyöreän Talon Arctic Sunset)
br. Tiina Immilä-Karlsson
ow. breeder & Merja Myyryläinen
EXL-1, CQ, BB-2

Yönhaltijain Ilkikuri

Yönhaltijain Ilkikuri
(Ch Jansagin Miikkus x Ch C’hengtus Crème Northern Light)
br. Eija Pyökäri
ow. Briitta & Jarmo Lajola
EXL-2, CQ, BB-3

Yönhaltijain Karadon Laulu
(Multi Ch Orli San Karado x Ch Yönhaltijain Ilkikuri)
br. Eija Pyökäri
ow. Briitta& Jarmo Lajola
EXL-4