Finland, Helsinki
September 03, 2006

Finland, Helsinki
Exc.1 BB1 BOS - Flameborough Firedance
The latest from 2006

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 10, 2006
Finnish Winner 2006

Finland, Jyväskylä» Finland, Jyväskylä
November 18, 2006

Finland, Eckerö» Finland, Eckerö
September 24, 2006
 
Provided by Salka Pellikka, Aira Setälä

Judge: Marja Talvitie (FIN)


Number of Chows entered:15
Number of Chows shown:14
--------------------------------

 

PUPPYCLASS
Dogs

Kuus'vuoren Gold Gasper Son
(Jansagin Miikkus x Rantatuulen Satunoita)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o.breeder
1
-----------------------------------------------------------
DOGS

JUNIOR CLASS

BALTJW-06 Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
(Smooth Condenter of The Royal Club x Ai Bu Shi Shou Zung Tzung Le)
br. Daniela Söhl ( D )
o. Katja Poutiainen & Arto Heininen ( FIN )
Very Good 1
-----------------------------------------------------------

INTERMEDIATE CLASS

JW-05 Kuus'vuoren Evans Blacklord
(Samsaran Hlittle Big Man x Tatam Muistojen Miska)
br.Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o. Teuvo Virtanen & breeder
Very Good 1
-----------------------------------------------------------
Nallelaakson Jyppe
(Nallelaakson Paddington x Flameborough Esmelina)
br. Päivi Kyrölä
o. Päivi Hokkanen
Sufficient
-----------------------------------------------------------
OPEN CLASS

Kuus'vuoren Deccamerone
(Jansagin Miikkus x Rantatuulen Satunoita)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o. br & Sanni Nissinen
Exc.1 BD-1 CAC FIN CH BOB
-----------------------------------------------------------
VETERAN CLASS

INT & FIN & EST & S & N & DK & LV CH W-03 Silkkitie Soturi
(Tsinghuan Sebastian x Honeybun Donna)
br: Sirkku Moisala
o: Hilkka Saarinen
Very Good 1
-----------------------------------------------------------
BITCHES

JUNIOR CLASS

Flameborough Eleganza
( Silkkitie Soturi x Flameborough Esperanza )
br. Minna Saivo
o. Tuula Blåfield
Good
-----------------------------------------------------------
Ikäneidon Jumal Taru
(Kja Van Li Shindao x Ikäneidon Unelmientaikayö)
br. Virpi Kairtamo
o. breeder & Salka Pellikka
Good
-----------------------------------------------------------

Pyöreän Talon Arctic Sun
(Jansagin Morris x Incipit Proxima)
br. Tiina Immilä- Karlsson
o. breeder
Very Good 1
-----------------------------------------------------------
Tatam Syyskauno
(Suel Sihote-Alinn Rigiy Ap x Tatam Ebbastiina)
br. Tarja Rouhiainen
o. Ilona Hietala
Good
-----------------------------------------------------------
Tatam Tähtililja
(Suel Sihote-Alinn Rigiy Ap x Tatam Histamiini)
br. Tarja Rouhiainen
o. Hanna-Maria & Matti-Oskari Raiski
Cannot be Judged
-----------------------------------------------------------
INTERMEDIATE CLASS

Kuus'vuoren Elisan Bluestar
(Samsaran Hlittle Big Man x Tatam Muistojen Miska)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o. breeder
Good
-----------------------------------------------------------
Samsaran Loveable Fawn
(Rantatuulen Pandemon x Samsaran Iinaliina)
br. Aira Setälä
o. Nina Sokoloff
Exc.1 BB-2 CAC
-----------------------------------------------------------
CHAMPION CLASS

Flameborough Firedance
(Ikäneidon Omatunto x Flameborough Afrodance)
br. Minna Saivo
o.Salka Pellikka & Mikko Häkkinen
Exc.1 BB1 BOS
-----------------------------------------------------------