Hungarian Clubshow 2017
Swiss Clubshow 2017
Chen Jing

Russia, Moscow
November 15, 2009

Russia, Moscow
BOB, Best Bitch, CW - KJA VAN LI ELJLI (left) & Best Dog, CW - KAMA LAKSHMI CASANOVA


BOB, Best Bitch, CW - KJA VAN LI ELJLI


Best Dog, CW - KAMA LAKSHMI CASANOVA


Best Bitch Competition
The latest from Russia

Russia, St. Petersburg» Russia, St. Petersburg
November 24, 2012
Club Show (Club Winner)

Russia, Novosibirsk» Russia, Novosibirsk
August 3, 2014

Russia, Kaliningrad» Russia, Kaliningrad
June 09, 2012
National Club Championship 2012
 
Provided by Alena Elyutina

National Show

Judge: Rafael Malo Alkrudo (E)

Number of Chows entered: 40
Number of Chows shown: 21
_______________________________________

BOB, Best Bitch, CW
KJA VAN LI ELJLI
br.Sokolova ow. Kirillova

Best Dog, CW
KAMA LAKSHMI CASANOVA
br.Shevchenko, ow.Veckovischeva
_______________________________________


Dogs

Baby class

YAROMIR PLYUSHEVYI PRINC
19.06.09 (Antanata Bruin Belissimo Velur - Cleopatra) br.Scherbakova, ow.Rusakov
v.pr., Best Baby Dog


Puppy class

BON TRIUMPH GOTJE

BON TRIUMPH GOTJE
04.03.09. (Towsushets Dilan - Bon Triumph Zefirka)
br.Veckovischeva,
ow.Revenko
v.pr.1, CW

LAV LAP TOP EMIR

LAV LAP TOP EMIR
07.03.09. (Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream – Lav Lap Top Miya) br.Lomakina, ow.Abaeva
v.pr.2


Junior class

LAV LAP TOP SHATO

LAV LAP TOP SHATO
11.12.08.
(Bon Triumph Moon Shedow
Mocco Cream - Lav Lap Top Gindger)
br/ow. Lomakina
exc.2

GAMMI EXCLUSIVE PONTIAC BLACK

GAMMI EXCLUSIVE PONTIAC BLACK
05.09.08. (Zenon – Gammi Exclusive Tutti Frutti Black) br.Kapralova, ow.Gurichev
exc.1, CW


Intermediate class

KJA VAN LI VANVONG


KJA VAN LI VANVONG
28.11.07
(Kja Van Li Daiong – Marfa Krasa)
br.Sokolova,
ow. Bulganina
exc.2

CHJE CHAU NJASH FAULTLESS

CHJE CHAU NJASH FAULTLESS
05.06.08. (Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream - Wansi Qiut) br.Iljina, ow.Pavlova
exc.1, CW


Open class

KAMA LAKSHMI CASANOVA

KAMA LAKSHMI CASANOVA
10.06.08 (Bon Triumph Daryi Black King - Fearless Hearts Pilar Black Fantazy) br.Shevchenko, ow.Veckovischeva
exc.1, CW, Best Dog

YAISAT SANA PERLA UBECK I GUAYA

YAISAT SANA PERLA UBECK I GUAYA
01.07.07. (Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream – Yaisat Sana Perla Odeliska) br.Ershova, or. Kolpakov
very good


Winner class

LAV LAP TOP PUARO NUAR SAN

LAV LAP TOP PUARO NUAR SAN
08.04.08.
(Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream -
Lav Lap Top Brava)
br/ow.Lomakina
exc.1, CW

SUMSAI SANTO SIHOTE-ALINN

SUMSAI SANTO SIHOTE-ALINN
28. 10.07. (Kuma del Fiume Giallo x Sumsai Skyes The Limit) br. P.Lawson, ow.Suschenko
exc.2


Champion class

YUPPI SHPIGEL SHEDYCH LAV LAP TOP IZ IMPERII TSUN

YUPPI SHPIGEL SHEDYCH LAV LAP TOP IZ IMPERII TSUN
14.09.07. (Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream –
Lav Lap Top Yasushi Balavu)
br.Lavrushina, ow.Ivanova-Voitsehovich
exc.1, CW

ZHEMCHUZHINA DINASTII DAR NA ROZHDESTVO

ZHEMCHUZHINA DINASTII DAR NA ROZHDESTVO
07.01.07 (Mei Ling's To Russia With Love – Narina gel Mac) br.Yakimenko, ow.Zavjalova
exc.2


Veteran class

VIC VIKENTYI IZ SLADKOGO KOROLEVSTVA

VIC VIKENTYI IZ SLADKOGO KOROLEVSTVA
(Dream Chaser Of The Royal Club – Stefaniya Vella) br.Kopacheva, ow.Yanovskaya
Best Veteran Dog


Bitches

Baby class

GAMMI EXCLUSIVE GABRIEL ESCADA

GAMMI EXCLUSIVE GABRIEL ESCADA
26.06.09 (Zingaro Bartobasa – Gammi Exclusive Uitni Beautiful), br.Kapralova, Shishkina
pr.2

YA PATRISIYA – LADY BLUZ

YA PATRISIYA – LADY BLUZ
22.06.09 (Borte-Chino Veb Veid Blu Jazz – Bjuti Ferst Busi-do Simangi), br/ow.Volkova
exc.1, CW, Best Baby


Junior class

NIRVANA BONUS LIFE

NIRVANA BONUS LIFE
21.11.08
(Dgulideil Cacib Show – Tsvetok Elfov Florencia),
br.Kozyrkov,
ow.Ahmedina
very good

LAV LAP TOP URGA-TERRITORIYA LUBVI

LAV LAP TOP URGA-TERRITORIYA LUBVI
08.11.08
(Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream – Lav Lap Top Dosya),
br.Lomakina,
ow.Odintsova
exc.2

GIVENCHY FOR BON TRIUMPH STYLE OF MARY

GIVENCHY FOR BON TRIUMPH STYLE OF MARY
11.10.08 (Bon Triumph Shans х Windsor Queen Style Of Mary) br.Gvozdeva, ow.Veckovischeva
exc.1, CW Best Junior of show


Intermediate class

ATASTEOFHONEY

ATASTEOFHONEY
01.12.07
(Stagebo’s Quick Step x Stagebo’s Touch of Class),
br. Jensen Ch.,
ow.Vinogradova
exc.2

CHZHE CHAU NACKLEIS SNOW WHITE

CHZHE CHAU NACKLEIS SNOW WHITE
05.06.08 (Bon Triumph Moon Shedow Mocco Cream – Wansi Qiut), br.Iljina ow.Shipulya
exc.1, CW


Open class

LU CHZHU GAVANNA

LU CHZHU GAVANNA
18.04.07 (Bon Triumph Daryi Black King – Lu Chzhu Vanessa Magnoliya), br/ow.Karbovich
exc.3
[IMG]http://i34.tinypic.com/4v4o7d.jpg[/IMG]

KAMA LAKSMI YURMALA

KAMA LAKSMI YURMALA
31.10.08
(Towsushet's Mr President - Orli San Katarina)
br.Shevchenko
ow.Veckovischeva
exc.1, CW

YANA

YANA
01.10.07
(Lav Lap Top Marackesh – Mizanfa Zholi Chelsi Pery Cream),
br.Gudkova,
ow.Smolitskaya
exc.2

LATIBUR ALEXANDRIJA BLACK VELUR

LATIBUR ALEXANDRIJA BLACK VELUR
01.12.07 (Bon Triumph Daryi Black King – Baltija Smooth Cunami) br/ow.Burkina
very good


Winner class

FAY SIN YESHEE MAIHOA

FAY SIN YESHEE MAIHOA
04.03.08
(Fay Sin Njao Shon Lin –
Attika May),
br/ow. Revenko
exc.1, CW

GOMENOSAJ AT SIMAUTA DESS

GOMENOSAJ AT SIMAUTA DESS
17.11.06 (Simauta Dess Can Hook – Markiza Pompadur), br.Beljaeva ow.Rudneva
exc.2


Champion class

BON TRIUMPH YAMAHA

BON TRIUMPH YAMAHA
11.03.08 (Towsushet's Mr. President - Bon Triumph Daniella Princess Night), br.Veckovischeva ow.Kikina
exc.1, CW


Champion National Club’s class

KJA VAN LI ELJLI

KJA VAN LI ELJLI
21.07.04 (Alkmena Orfi х Kja Van Li Eisjuli), br.Sokolova ow. Kirillova
exc.1, CW, Best Bitch, BOB


Veteran class

YUDJINA GOLDEN MAer
04.07.99 (Zhan Vladlen – S’K’Style Grand Glorya Vismar) br.Matveeva, ow.Kapitonova
good

ANITA EXCLUSIVE

ANITA EXCLUSIVE
20.07.00 (Mi-Pao’s Cream Frosting x Leo San), br.Veckovischeva, ow.Kikina
Best Veteran of show