Russia, Lipetzk
January 14, 2012

Russia, Lipetzk
BOB, Best Male, Club Champion
Fay Sin Lao Yui Dee


Best Bitch, Club Champion
RUS TOP MODEL MISHEL


Best Males - click to enlarge


Open Class Males - click to enlarge


Junior Class Females - click to enlarge
The latest from Russia

Russia, St. Petersburg» Russia, St. Petersburg
November 24, 2012
Club Show (Club Winner)

Russia, Novosibirsk» Russia, Novosibirsk
August 3, 2014

Russia, Kaliningrad» Russia, Kaliningrad
June 09, 2012
National Club Championship 2012
 
Provided by Elena Sirotina

Judge: Anna Brankovic (SRB)

Number of Chows entered: 26
Number of Chows shown: 25
_______________________________________

BOB, Best Male, Club Champion
Fay Sin Lao Yui Dee
br./ow. N. Revenko, Belgorodskaya obl.

Best Bitch, Club Champion
RUS TOP MODEL MISHEL
br./ow. T. Petrova, Voronezh
_______________________________________


Males

Baby Class

Fearless Heart Kuraz

Fearless Heart Kuraz,
06.10.2011, red (Paramount American Qutlaw x Fearless Heart De-Za-Vju), br. I. Zinovieva, ow. V. Lebedeva, Voronezh
very promising, best baby male, Best Baby


Puppy Class

Fay Sin Khinfu

Fay Sin Khinfu,
04.08.2011, red (Fay Sin Nyao Shon Lin х Fay Sin Yeshee Maihoa), br. N. Revenko, ow. N. Makartseva, Lipetzk
very promising, Best Puppy


Junior Class

Lav Lap Top Image


Lav Lap Top Image,
25.10.2010, cream
(Lav Lap Top Marakesh х Ezheni Ardo),
br. G. Lomakina, ow. V. Sturov, Lipetzk
exc-3, JCC

Il De Bote Sassenazh


Il De Bote Sassenazh,
19.11.2010, blue (Djulideil Eto Ya Dlja Il De Bote х Il De Bote Ginie) br. I. Sazonova, ow. O. Anisimova, Ryazan
exc. -1, Junior Club Champion, Best Junior Male, Best Junior

Even White Passie

Even White Passie,
07.12.2010, cream (Diamond х Chzhe Chow Noble Whiteness) br. I. Shipulya, ow. E. Brazhnikova, Voronezh
exc-2, JCC


Intermediate Class

Lav Lap Top Takoy Vot Pushkin

Lav Lap Top Takoy Vot Pushkin,
19.03.2010, black (Yppi Shpigel Shedich Lav Lap Top Iz Imperii Csun х Avgit-Tszin Dlja Lav Lap Top) br. G. Lomakina, ow. N. Ivanova-Voistekhovitch, Moscow
exc-2, JCC

Ezhi Fenmao Zig Zag Udachi

Ezhi Fenmao Zig Zag Udachi,
18.05.2010, black (Orinells Embrace Me х Fay Sin Ezhi Fenmao) br./ow. L. Mentuz, Voronezh
exc-1, Candidate of Club Champion


Open Class

Dobrynya Iz Volch'ego Logova


Dobrynya Iz Volch'ego Logova,
03.05.2010, cream (Bon Triumph Shans х Beauty Best Busi Do Simangi) br./ow. A. Volkova, Lipetzk
exc. -1, Candidate of Club Champion

Hei She-Kou Silver

Hei She-Kou Silver,
06.06.2010, cream (Mavr Nataniel dlya Suvenir Midasa х Boni M Sherry Brendy) br. Avericheva, ow. V. Lebedeva, Voronezh
exc.-2, CC


Winner Class

Yppi Shpigel Shedich Lav Lap Top Iz Imperii Csun

Yppi Shpigel Shedich Lav Lap Top Iz Imperii Csun,
14.09.2007, cream (Bon Triumph Moon Shadow Mocco Cream х Lav Lap Top Xasushi Balavu Ail Milk) br. O. Lavrushina, ow. N. Ivanova-Voistekhovitch, Moscow
exc.-2, CC

Drevniy Mif Zhelanny Priz

Drevniy Mif Zhelanny Priz,
12.08.2008, red (Le-Pash Gendolf х Valencia Viv Li Suan) br./ow. I. Shepelkevitch
exc.-1, Candidate of Club Champion


Champion Class

Fay Sin Lao Yui Dee

Fay Sin Lao Yui Dee,
09.09.2009, black (Fay Sin Nyao Shon Lin х Attika May) br./ow. N. Revenko, Belgorodskaya obl.
exc.-1, Club Champion, Best Male, BOB


Bitches

Baby Class

Magic Waty Waid


Magic Waty Waid,
22.09.2011, black (Chiv Li Ya El' Anfa Black х Fay Sin Min'Zy Po), br. O. Zhabina, ow. E. Boldyreva, Lipetzk
promising

Ulrika Fon Winston

Ulrika Fon Winston,
07.10.2011, red (Hip Hop Malysh s Gradskogo Priiska х Shakira), br. P. Bolotin, ow. T. Vacheva, Lipetzk
very promising, best baby female


Junior Class

Chow-Dalen Dreams Come True

Chow-Dalen Dreams Come True,
13.10.2010, red (Baby Boom Dei Leoni Imperiali х Zimnyaya Vishnya Dlya Chow-Dalen Iz Doma Generala) br. E. Pokinchereda, ow. O. Kislinskaya, Dzerzhinsk
exc.-2, JCC

SHu-Shaolin Ursa Major

SHu-Shaolin Ursa Major,
11.11.2010, red (Belosneshnoye Chudo Zimy х Shu-Shaolin Kassiopeya Severnogo Neba) br./ow. Shuvalova, Ryasan
exc.-1, Junior Club Champion, Best Junior Female

Nepobedimaya Armada


Nepobedimaya Armada,
20.08.2010, red (Bon Triumph Shans х Lambordgina Beauty) br./ow. E. Yurchak, Voronezh
exc.-3, JCC

Drevny Mif Izuminka

Drevny Mif Izuminka,
24.03.2011, cream (Simauta Dess Bel Pasha х Lubimitsa Fortuny Lady Chow White) br. I. Shepelkevitch, ow. A. Raskhodov, Zarechny
exc.-4, JCC


Intermediate Class

Fay Sin O'Dyan Mow


Fay Sin O'Dyan Mow,
08.02.2010, red (Orinells Embrace Me х Fay Sin Nuang Tin) br./ow. N. Revenko, Belgorodskaya obl.,
exc.-1, Candidate of Club Champion

Ezhi Fenmao Zolotaya Kaplya Yantarya

Ezhi Fenmao Zolotaya Kaplya Yantarya,
18.05.2010, red (Orinells Embrace Me х Fay Sin Ezhi Fenmao br./ow. L. Mentuz, Voronezh
exc.-2, CC


Open Class

Estera,
28.03.2009, red (Chivli Li Ya El Anfa Black х Yadviga) br. T. Nasonova, ow. I. Strelnikova, Lipetzk
good

Evelina Nochnaya Zvezda,
01.10.2099, black (Shon Konnory х Dgina Lola Bridgida) br. E. Brazhnikova, ow. I. Alenicheva, Lipetzk
good

Vivat Nikol Kidman,
13.07.2006, cream (Simauta Dess Bel-Pasha х Chara) br./ow. T. Petrova, Voronezh –
n/a

Dashuta Iz Volch'ego Logova,
03.05.2010, red (Bon Triumph Shans х Beauty Best Busi Do Simangi) br./ow. A. Volkova, Lipetzk
exc.-1, Candidate of Club Champion


Winner Class

RUS TOP MODEL MISHEL

RUS TOP MODEL MISHEL,
10.07.2009, черный ( Orinells Embrace Me х Viva Nikol Kidman) br./ow. T. Petrova, Voronezh
exc.-1, Club Champion, Best Bitch


Champion Class

Lubimitsa Fortuny Lady Chow White

Lubimitsa Fortuny Lady Chow White,
02.11.2008, cream (Zolotaya Orkhideya Oziris х Soratnitsa Moya White Vu A La Shon Tal) br. L. Ratnikova, ow. O. Raskhodova, Zarechny
exc.-1, Candidate of Club Champion