Hungarian Clubshow 2017
Swiss Clubshow 2017
Chen Jing

Finland, Helsinki
December 12, 2009
Finnish Winner 2009

Finland, Helsinki
BOS, CACIB, W-09, BB-1 - MULTI CH. ZEMYRA LIETUVOS LIUTAS (left) & BOB, W-09, CACIB, BD-1 - CH. YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI


BOB, W-09, CACIB, BD-1 - CH. YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI


BOS, CACIB, W-09, BB-1 - MULTI CH. ZEMYRA LIETUVOS LIUTAS


BD-2, RE-CACIB - CH. JAMAHAN ROSSO GRINGO


JW-09, BD-3, CAC -JCH. FOURTH CHANCE LIETUVOS LIUTAS


BD-4, RE-CAC - JCH TRIUMFANT’S DREAM WARRIOR


JW-09, BB-2, CAC - PEI FANG EYECATCHER


BB-3, RE-CAC, RE-CACIB - CH BIDACHOWS JOYFUL JOSSIE


BB-4 - CH. YÖNHALTIJAIN ILKIKURI


1 HP, BOB-Breeder - YÖNHALTIJAIN
The latest from Winner Shows

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 11, 2016
Finnish Winner Show

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 10, 2016
Helsinki Winner 2016

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 03, 2011
Helsinki Winner 2011
 
Provided by Salka Pellikka; photos by Riitta Ropponen & Risto Sankilampi, Eija Pyökäri, Salka Pellikka

Judge: Mary Deats (UK)

Number of Chows entered: 44
Number of Chows shown: 40
_______________________________________

BOB, W-09, CACIB, BD-1
CH. YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI
br. Eija Pyökäri
o. Salka Pellikka

BOS, CACIB, W-09, BB-1
MULTI CH. ZEMYRA LIETUVOS LIUTAS
br. Loreta Tamaseviciene (LT)
o. Elena Miliauskiené (LT)
_______________________________________


Males

Junior class

JCH. FOURTH CHANCE LIETUVOS LIUTAS
LSVKCC1321/09 b. 4.11.2008 red
(Ch Zorro Lietuvos Liutas x Peace Pipe Lazurita Lietuvos Liutas)
br. Loreta Tamaseviciene (LT)
o. Elena Miliauskiene( LT)
EXC.1, JW-09, BD-3, CAC

FREEDOM FIGTHER LIETUVOS LIUTAS

FREEDOM FIGTHER LIETUVOS LIUTAS
FI19127/09 b. 4.11.2008 red
(Ch Zorro Lietuvos Liutas x Peace Pipe Lazurita Lietuvos Liutas)
br. Loreta Tamaseviciene (LT)
o. Jussi Muukkonen
Very Good 4

ORINELL’S FLASH BACK

ORINELL’S FLASH BACK
FI33882/09 b. 8.3.2009 black
(Ch Sakumas Sweetest Catch x Ch Orinell’s Cute Carmen)
br. Mette & Poul-Erik Maj (DE)
o. Annukka Siponkoski
Good

PARMELIA FAUNI

PARMELIA FAUNI
FIN58821/08 b. 28.10.2008 fawn smooth
(Kotilinnun Komea Kaalo x Ch Parmelia Galatea)
br. Päivi Parmala
o. Suvi Pulkkinen & Petri Mäkinen
EXC. 2

SHAN-ARAN BEDIASITE

SHAN-ARAN BEDIASITE
FIN56998/08 b.19.10.2008 black smooth
(Ch Beijing’s Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. Tarja & Petri Nordman
o. Briitta & Jarmo Lajola
Very Good

SHAN-ARAN BILLITONITE

SHAN-ARAN BILLITONITE
FIN56997/08 b.19.10.2008 black
(Ch Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. Tarja & Petri Nordman
o. Jatta Hakala-Salemo & Kurt Salemo
EXC 3

SHAN-ARAN BIXBITE

SHAN-ARAN BIXBITE
FIN56999/08 b.19.10.2008 red smooth
(Ch Beijing’s Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. Tarja & Petri Nordman
o. Sari Pakka
Very Good


Intermediate class

FEARLESS HEART ZAHAR

FEARLESS HEART ZAHAR
FIN60892/08 b 8.3.2008 cream
(Ch Bon Triumph Sugar White x Fearless Heart Evrika)
br. Irina Zinovieva (EE)
o. Eeva Kairaluoma
Very Good 3

IKÄNEIDON NOPEA NUOLI

IKÄNEIDON NOPEA NUOLI
FIN25787/08 b.22.4.2008 red
(Ch Bei-Wei Erzi Laoda x Ch Incipit Yoko)
br. Virpi Kairtamo
o.Heidi Heino
Very Good 2

EEJW-09 BALTJW-09 JCH TRIUMFANT’S DREAM WARRIOR
EST-03170/08 b 16.1.2008 red
(Ch Star Attraction of the Royal Club x Zohra Lietuvos Liutas)
b. Olga Gljakova (EE)
o. Anna Allikvee
EXC. 1, BD-4, RE-CAC


Open class

ADRENTE’S JUST LIKE MAGIC AGASSY
FIN50772/07LDe2 b. 5.10.2006 red
(Il De Bote Kasting x Ch Kja Van Li Sidzu)
br. Irina Morozova (EE)
o. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
Very Good 2

ORINELL’S EGOTRIP

CH ORINELL’S EGOTRIP
DK21188/2007 b.4.10.2007 red
(Ch Pei Fang Norwegian Creme x Ch Orinell's Amy The Black Princess)
br. Poul-Erik & Mette Maj (DK)
o. Mette Maj ( DK)
Very Good 1


Champion class

BEI-WEI FANGCHEN

CH BEI-WEI FANGCHEN
FIN39572/07LDe3 b. 17.6.2007 black
(Ch Incipit Weldon x Ch Nallelaakson Viktoria)
br. Risto Sankilampi & Riitta Ropponen
o. Pirkko Räsänen & Matti Meinander
EXC

CH BLACKPEARL
FIN10357/07LA e2 b.27.11.2006 black
(Ch Kringelmyras Chyn-Chow x Samsaran Little Blue Love)
b. Eija Sokoloff
o. Nina Sokoloff & Jockum Hermanson
Very Good

FLAMEBOROUGH MATEO

CH FLAMEBOROUGH MATEO
FIN20811/07LDe2 b.24.2.2007 black
(Multi Ch Silkkitie Soturi x Kringelmyras Mystik)
br. Minna Saivo
o. Anne Hyytiä
EXC.4

CH INCIPIT WELDON
FIN13303/05LAe1 b.27.10.2005 blue
(Ch Jowtrix Red Mcguffin x Ch Rhytzo Midnite Flame)
br. Stella Sörlie(NO)
o. Olavi Huhtala
absent

CH. JAMAHAN ROSSO GRINGO
FIN40895/07LBe2 b. 7.7.2007 fawn
(Ch Ikäneidon Jalo Joiku x Ch Rossy Frosty Taika-Toy )
br. Jaana Hagel-Ojanen
O. Reetta Mässeli
EXC.2, BD-2, RE-CACIB

LEPPÄKUJAN QUU-UKKO
FIN29811/04LAe1 b.28.4.2004 red
(Ch Bei-Wei Erzi Laoda x Tatam Kesän Sointu)
br. Paula Niemeläinen
ow. Karoliina Thil
EXC

CH TOLKAN TAIKA MAHTI
FIN20528/06LDe2 s.5.3.2006 black
( Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch BISS Tatam Ilan Annastiina )
br: Pirjo & Jari Appelgren
o: Päivi Hokkanen
Very Good

CH. YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI
FIN58448/07LBe0 b.30.10.2007 red
(Multi Ch Chowderny Xinling-Shi x Ch C'hengtus Creme Northern Light)
br. Eija Pyökäri
o. Salka Pellikka
EXC. 1, BD-1, CACIB, W-09, BOB

YÖNHALTIJAIN KONNANKOUKKU

CH. YÖNHALTIJAIN KONNANKOUKKU
FIN53978/06LBe1 b.3.11.06 red
(Ch Sherae Annelis Teddy Boy x Yönhaltijain Ihmeiden Aika)
Br. Eija Pyökäri
O. Johanna Karhapää
EXC.3


Females

Junior class

AGATA KRISTI LIUTO GUOLIS

AGATA KRISTI LIUTO GUOLIS
LSVKCC1349/09 b.13.2.2009 red
(Ch Back To You Lietuvos Liutas x Multi Ch Zemyra Lietuvos Liutas)
br.&o. Elena Miliauskiene( LT)
EXC.2

HAPPY GIRL LIETUVOS LIUTAS
FI19126/09 b. 5.12.2008 black smooth
(Ch Fearless Heart Image Cream King x Ch Treat Me Nice Of The Royal Club)
br. Loreta Tamaseviciene (LT)
o. Päivi Parmala
absent

LUMING LADY ROSE
FI23194/09 b. 4.3.2009 fawn
(Ch Sherae Annelis Teddy Boi x Ulpukan Omelia )
br. & o. Taina Välitalo
Very Good

PEI FANG EYECATCHER
DKK04497/2009 b.25.10.2008 cream
(Bon Triumph Magic Multi Music x Ch Pei Fang Crème De La Crème)
br. Marianne & Brynjar Holmli(NO)
o. Mette Maj (DE)
EXC.1, JW-09, BB-2, CAC

PYÖREÄN TALON DONA DALIA

PYÖREÄN TALON DONA DALIA
FIN54172/08 b. 5.10.2008 black
(Ch Kuus’vuoren Evans Blacklord x Pyöreän Talon Arctic Sunset)
br. Tiina Immilä-Karlsson
o. breeder & Merja Myyryläinen
EXC.3

SHAN-ARAN BIRMITE

JCH BYJV-09 SHAN-ARAN BIRMITE
FIN56993/08 b.19.10.2008 red smooth
(Ch Beijing's Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. & o. Tarja & Petri Nordman
EXC.4

SHAN-ARAN BUERGERITE

SHAN-ARAN BUERGERITE
FIN56995/08 b.19.10.2008 red
(Ch Beijing's Jushui Duan Tou Fa x Multi Ch Pyöreän Talon Arctic Night)
br. & o. Tarja & Petri Nordman
Very Good

TULIKETUN JÄÄ-KARHU
FIN60627/08 b. 26.11.2008 cream
(Ch Sherae Annelis Teddy Boi x Nallelaakson Veronika)
br. Eina Lappalainen
o. Virpi Rastas
Very Good

XING-FENG’S EKI

XING-FENG’S EKI
NHSB2740488 b. 4.3.2009 red smooth
(Ch The Prestige of the Royal Club x Xing-Feng’s Chimayra)
br. A Meulstee-Van Beuzekom (NL)
o. Teija Valkama
EXC


Intermediate class

IKÄNEIDON NÄTTI NEITI
FIN25790/08LAe1 b.22.4.2008 red
(Ch Bei-Wei Erzi Laoda x Ch Incipit Yoko)
br. Virpi Kairtamo
o.breeder & Sonja Lahtinen
absent

MINDIZAN CHUNJIN
FIN21454/08LAe1 b 8.3.2008 black
(Ch Simauta Dess Cassius x Ch Ikäneidon Unelmientaikayö)
br. Anna-Liisa Huhtala
o. Olavi Huhtala
Good

TATAM KESÄ-VIIMA
FIN40599/08 b. 8.6.2008 red
(Ch BISS Bei-Wei Erzi Laoda x Tatam Eldiina)
br. Tarja Rouhiainen
o. Risto Sankilampi & Riitta Ropponen
absent


Open class

CH GRAND BOUBOU AMICA OF BALTICA
LSVKCC1272/08 b. 16.11.2007 black
( Ch Cassanova the Discovery x Ch Bagira S Zolotogo Priiska )
br. Elizaveta Petrova (RU)
o. Elena Miliauskiené (LT)
Very Good

YÖNHALTIJAIN KARADON LUMOUS

YÖNHALTIJAIN KARADON LUMOUS
FIN58442/07LBe3 b. 20.10.2007 black
(Multi Ch Orli San Karado x Ch Yönhaltijain Ilkikuri)
br. Eija Pyökäri
o. Christine & Paavo Siukonen
EXC.1


Champion class

CH BIDACHOWS JOYFUL JOSSIE
DKK21289/2006 b.03.11.2006 red
(Ch Bei-Wei Botai x Bidachows Bright Britny The Smooth)
br & o: Birgit Dammann (DE)
EXC.2, BB-3, RE-CAC, RE-CACIB

CHUDO SVETA DRAGON FLAY

MULTI CH CHUDO SVETA DRAGON FLAY
RKF2210031 b.8.11.2007 cream
(Prints Darskiy Iz Sxyatogo Graala x Mizanfa Zholi Happy Elzi Lunny Svet)
br & o: Larisa Dubbiskaya (RU)
EXC.

FLAMEBOROUGH MELBA

CH FLAMEBOROUGH MELBA
FIN20810/07LCe2 b.24.2.2007 red
(Multi Ch Silkkitie Soturi x Kringelmyras Mystik)
br: Minna Saivo
o: Hilkka Saarinen
EXC.4

CH FLAMEBOROUGH MELIORA
FIN20809/07LCe2 b.24.2.2007 red
(Multi Ch Silkkitie Soturi x Kringelmyras Mystik)
br: Minna Saivo
o: Sanna Raatikainen & Valtteri Niemi
can not be judged

Parmelia Galatea

CH PARMELIA GALATEA
FIN13068/07LCe0 b.24.11.2006 red, smooth
(Multi Ch Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le x Mökkitöyssyn Marimba)
b. & o. Päivi Parmala
EXC

MULTI CH PYÖREÄN TALON ARCTIC NIGHT
FIN36199/05LCe0 b. 29.6.2005 black
(Multi Ch Jansagin Morris x Ch Incipit Proxima)
br. Tiina Immilä-Karlsson
o. Tarja & Petri Nordman
Very Good

WINDALAS WAUTSI-WAU

CH. WINDALAS WAUTSI-WAU
FIN27043/07LAe2 b. 9.3.2007 red
(Ch Fullmoon Del Fiume Giallo x Ch Tatam Ilan Aurora)
br & o: Anna-Maija Siponkoski
EXC

CH. YÖNHALTIJAIN ILKIKURI
FIN13800/02LBe1 b.18.1.2004 cream
(Ch Jansagin Miikkus x Ch C’Hengtus Creme Northern Light)
br. Eija Pyökäri
o. Briitta Lajola
EXC 3, BB-4

MULTI CH. ZEMYRA LIETUVOS LIUTAS
LSVKCC1156/06 b. 15.7.2006
(Ch Cassanova the Discovery x Sheen In The Sky Lietuvos Liutas )
br. Loreta Tamaseviciene (LT)
o. Elena Miliauskiené (LT)
EXC.1, BB-1, W-09, CACIB BOS


Breeder class

YÖNHALTIJAIN
o:Eija Pyökäri
1 HP, BOB-Breeder