Finland, Kuopio
August 03, 2008

Finland, Kuopio
BOB, CACIB, CAC, BD-1 - SHERAE BILLI BILLERI


BOS, CAC, BB-1 - BEI-WEI FU MING LING


RE-CACIB, BD-3 - CH TOLKAN TARMOKAS PARONI


CACIB, BB-2 - CH SIMAUTA DESS BIKINI


RE-CACIB, BB-3 - CH TATAM ILAN ANNASTIINA
The latest from 2008

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 14, 2008
Finnish Winner 2008

Finland, Eckerö» Finland, Eckerö
September 28, 2008

Finland, Salo» Finland, Salo
September 20, 2008
 
Provided by Salka Pellikka, Riitta Ropponen

International Show

Judge: Eli-Marie Klepp, N

Number of Chows entered: 22
Number of Chows shown: 20

_________________________________

BOB, CACIB, CAC, BD-1
SHERAE BILLI BILLERI
br: Colin and Shirley Chinnery (AUS)
ow: Anneli Lepistö

BOS, CAC, BB-1
BEI-WEI FU MING LING
br. Riitta Ropponen & Risto Sankilampi
o.Riikka Enäsuo & Jari Pesonen

_________________________________

Puppy class female

LÄHDESUON RUTUN OMA-KUVA

LÄHDESUON RUTUN OMA-KUVA
FIN59914/07 b. 12.11.2007 red
(Ch Kringelmyras Chyn-Chow x Flameborough Electra)
br. Sinikka Merkkiniemi
ow.Jonna Martikainen
1 HP BOB-PUPPY

MALES

Junior class

BEI-WEI FANGCHEN
FIN39572/07 b. 17.6.2007 black
(Ch Incipit Weldon x Ch Nallelaakson Viktoria)
br. Riitta Ropponen & Risto Sankilampi
o. Pirkko Räsänen & Matti Meinander
Very Good 3

KOTILINNUN LEGENDA LAKU
FIN58219/07 b.22.10.2007 black smooth
(Ch Sherae Annelis Teddy Boi x Kotilinnun Ihana Lumikki )
br. Pirjo Välimäki
ow.Josefiina Väkevä
Very Good 4

TOLKAN YLEVÄ KATSE
FIN54352/07 b.10.10.2007 red
(Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch Tatam Ilan Annastiina)
br Pirjo ja Jari Appelgren
ow Matleena & Olli Kosonen
EXC.2

YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI

YÖNHALTIJAIN DERNYN MÖRRI
FIN58448/07 b.30.10.2007 red
(Ch Chowderny Xinling-Shi x Ch C'hengtus Creme Northern Light)
br. Eija Pyökäri
ow. Salka Pellikka
EXC.1, BD-2, RE-CAC

Intermediate class

SHERAE BILLI BILLERI
FIN43636/07 b.31.10.2006 red
( Ch Sherae Teddy Inbluejeans x Sherae Star Express)
br: Colin and Shirley Chinnery (AUS)
ow: Anneli Lepistö
EXC.1, BD-1, CAC, CACIB, BOB

Open class

NALLELAAKSON JYPPE
FIN17451/05 .b.5.2.2005 red
(Nallelaakson Paddinton x Flameborough Esmelina)
br. Päivi Kyrölä
ow. Päivi Hokkanen
Very good 1

Champion class

CH INCIPIT WELDON
FIN13303/05 s.27.10.2004 blue
( ChJowtrix Red McGuffin x Ch Rhytzo Midnite Flame )
br: Stella Sorlie & Vålen Gånev ( N )
ow : Olavi Huhtala
absent

KUUS’VUOREN EVANS BLACKLORD

CH KUUS’VUOREN EVANS BLACKLORD
FIN51063/04 b.21.10.2004 black
( Ch Samsaran Hlittle Big Man X Ch Tatam Muistojen Miska )
br: Maija-Leena Järvinen-Kekäle
ow: Teuvo Virtanen & Maija-Leena Järvinen-Kekäle
EXC.2, BD-4

CH TOLKAN TAIKA MAHTI
FIN20528/06 b.5.3.2006 black
(Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch Tatam Ilan Annastiina)
br. Pirjo & Jari Appelgren
ow. Päivi Hokkanen
EXC.3

CH TOLKAN TARMOKAS PARONI
FIN20529/06 b.5.3.2006 black
( Ch Ikäneidon Öinen Oikeus x Ch Tatam Ilan Annastiina )
br: Pirjo & Jari Appelgren
ow: Marjo Koivisto
EXC.1, BD-3, RE-CACIB

BITCHES

Junior class

BEI-WEI FU MING LING
FIN39569/07 b. 17.6.2007 black
(Ch Incipit Weldon x Ch Nallelaakson Viktoria)
br. Riitta Ropponen & Risto Sankilampi
o.Riikka Enäsuo & Jari Pesonen
EXC. 1, BB-1, CAC, BOS

LTUJW-08 WINDALAS WAUTSI-WAU
FIN27043/07 b. 9.3.2007 red
( Ch Fullmoon Del Fiume Giallo x Ch Tatam Ilan Aurora)
br & o: Anna-Maija Siponkoski
Very Good 3

YÖNHALTIJAIN KARADON LAULU
FIN58444/07 b. 20.10.2007 red
(Ch Orli San Karado x Ch Yönhaltijain Ilkikuri)
br & ow. Eija Pyökäri
EXC. 2

Intermediate class

KUUS’VUOREN IHANA IIDA
FIN31892/07 b.1.5.2007 black
( Ch Kuus'vuoren Arkimedes x Ch Tatam Muistojen Miska)
Br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle,
O: Maija-Leena Järvinen-Kekäle & Maarit Viljanen
Good

CH JW-07 ORINELL'S DREAM DELIGHT
RKF2049912 b.26.1.07 black
(Ch Pei Fang Midnight Massarati Man x Ch Orinell's Amy The Black Princess )
br. Mette & Poul-Erik Maj (DK)
ow. Alena Elyutina ( RUS)
EXC.1, RE-CAC

Open class

CRIMSON JUCA
MET.CHOW.3555/06 b.23.9.06 cream smooth
(Le-Szi-Ni Golden Dream x Crimson Sissy)
br. János Szappanos (HU)
ow. Irina Pipkova (RUS)
Very Good 1


Champion class

CH KUUS'VUOREN BEATRICE GIRL
FIN11712/01 b.31.10.2000 black
(Ch Rantatuulen Pegasos x Rantatuulen Satunoita)
br & ow: Maija-Leena Järvinen-Kekäle
Very Good 4

KUUS'VUOREN ELISAN BLUESTAR

CH KUUS'VUOREN ELISAN BLUESTAR
FIN51066/04 S.21.10.2007 blue
(Ch Samsaran Hlittle Big Man x Ch Tatam Muistojen Miska)
br & ow. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
EXC. 3, BB-4

CH SIMAUTA DESS BIKINI
RKF1457053 b.13.8.03 red
(ch El-Pascha von Altun-Shan x ch Bis Lac Izumi )
br. & ow. Alena Elyutina (RUS)
EXC.1, BB-2, CACIB

CH TATAM ILAN ANNASTIINA
FIN46135/02 b.11.11.2002 red
((Ch Tatam Odotettu Oskar x Ch Tatam Ihana Ilaila)
br:Tarja Rouhiainen,
ow:Pirjo Appelgren
EXC.2, BB-3, RE-CACIB

CH TATAM ILAN AURORA
FIN46135/02 b.11.11.2002 red
((Ch Tatam Odotettu Oskar x Ch Tatam Ihana Ilaila)
brr:Tarja Rouhiainen,
ow:Annukka & Anna-Maija Siponkoski
absent