Hungarian Clubshow 2017
Swiss Clubshow 2017
Chen Jing

Finland, Helsinki
December 10, 2006
Finnish Winner 2006

Finland, Helsinki
WINNER-06 (dogs), BOB, BOB-VET - Multi Ch Tatam Odotettu Oskar (left) & WINNER-06, BOS, CACIB - Fin Ch Tatam Ilan Annastiina - click to enlarge


JUNIOR WINNER-06 (dogs), BD-2, CAC - Yönhaltijain Jalo Ritari


JUNIOR WINNER-06 (bitches), BB-4, CAC - Pyöreän Talon Arctic Night
The latest from 2006

Finland, Helsinki» Finland, Helsinki
December 10, 2006
Finnish Winner 2006

Finland, Jyväskylä» Finland, Jyväskylä
November 18, 2006

Finland, Eckerö» Finland, Eckerö
September 24, 2006
 
Provided by Eija Pyökäri, Riitta Ropponen

Judge: Annukka Paloheimo, FIN

Number of Chows entered: n/a
Number of Chows shown: n/a

-------------------------------------------------------

WINNER-06 (dogs), BOB, BOB-VET
Multi Ch Tatam Odotettu Oskar
b: Rouhiainen, o: Pokela

WINNER-06 (bitches), BOS, CACIB
Fin Ch Tatam Ilan Annastiina
b: Rouhiainen, o: Appelgren

JUNIOR WINNER-06 (dogs), BD-2, CAC
Yönhaltijain Jalo Ritari
b: Pyökäri, o: Munne

JUNIOR WINNER-06 (bitches), BB-4, CAC
Pyöreän Talon Arctic Night
b: Immilä-Karlsson o: Nordman

-------------------------------------------------------


Puppies:

Nallelaakson Classic

BOB-puppy:
Nallelaakson Classic
(Ch Tatam Odotettu Oskar x Nallelaakson Dolly),
b: Kyrölä, o: Pokela
1, HP


MALES:

Junior class:

Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
(CH. Smooth Contender o.t. Royal Club – CH. Ai Bu Shi Shou Zung Tzung Le)
b: Daniela Söhl/D, o: Katja Poutainen
Excellent 3

Ikäneidon Jalo Joiku
(Kja Van Li Shindao x Ikäneidon Unelmientaikayö)
br. Virpi Kairtamo
o. Reetta Mässeli
Very good

Ikäneidon Kesy-Kepponen
(Tschiunglaischan Uong-Hei-Te x Ikäneidon Omakuva)
br. Virpi Kairtamo
o. Janne Salonoja & Virpi Kairtamo
Disqualified

Kuus’vuoren Gold Gasper Son
(Ch Jansagin Miikkus x Ch Rantatuulen Satunoita)
b/o: Järvinen-Kekäle
Excellent 2, BD- 4, Res-Cac

Kuus’vuoren Golden Sun Bear
(Jansagin Miikkus x Rantatuulen Satunoita)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o. Outi Kurri
Very good

Tolkan Taika Mahti
Ikäneidon Öinen Oikeus x Tatam Ilan Annastiina)
br. Pirjo & Jari Appelgren
o. Päivi Hokkanen
Very good

Tolkan Tarmokas Paroni
(Ikäneidon Öinen Oikeus x Tatam Ilan Annastiina)
br. Pirjo & Jari Appelgren
o. Marjo Koivisto
Excellent 4

Yönhaltijain Jalo Ritari
(Ch Ikäneidon Ääni Menneestä x Ch C’hengtus Creme Northern Light),
b: Pyökäri, o: Munne
Excellent 1, BD-2, CAC, JUNIOR WINNER-06


Intermediate Class:

Armani
(Uiving Love Showman x Wanted Soul Black Lovely Chodell)
b: Lusti, Estonia
o: Kröger
Good


Open class:

Kuus’vuoren Elittle Blueman
(Samsaran Hlittle Big Man x Tatam Muistojen Miska)
b: Maija-Leena Järvinen-Kekäle, o: Arto Kosonen
Good


Champion class:

Fin Ch Kuus’vuoren Evans Blacklord
(Samsaran Hlittle Big Man x Tatam Muistojen Miska)
b. Kekäle-Järvinen
o. Virtanen & Järvinen Kekäle
Excellent 2

Fin Ch Ikäneidon Ääni Menneestä
(Fin Ch Jansagin Miikkus x Ikäneidon Omakuva)
b: Virpi Kairtamo, o: Jarmo Lahtinen & Virpi Kairtamo
Excellent 3

Fin Ch Ikäneidon Öinen Oikeus
(Ch Jansagin Miikkus x Ikäneidon Onnenalku)
b: Kairtamo, o: Koivumäki
Excellent 1, BD-3, CACIB

Fin Ch Kim Dream’s Juan O’Incipit
(Daydream Believer of The Royal Club)
br. Susanna Bolen, Ruotsi
o. Jarmo Lahtinen
Excellent

Fin Ch Kuus’vuoren Deccamerone
(Jansagin Miikkus x Rantatuulen Satunoita)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o. br & Sanni Nissinen
Excellent 4


Veteran Class:

Fin&S Ch NordW01 Rantatuulen Pandemon
(FIN SUCH Flameborough Storm Trooper x Saka - San ChowThash -Lei)
b: Kirsti Luotokari, o: Maija-Leena Järvinen-Kekäle
Very Good 2

Multi Ch Tatam Odotettu Oskar
(Ch Tsinghuan Sebastian x Ch Tatam Tähtisäde),
b: Rouhiainen, o: Pokela
Excellent 1, BOB-VET, BOB, WINNER-06


FEMALES

Junior class:

Flameborough Electra
(Silkkitie Soturi x Flameborough Esperanza)
br. Minna Saivo(FIN)
o. Sinikka Merkkiniemi(FIN)
Excellent 2

Flameborough Eleganza
(Silkkitie Soturi x Flameborough Esperanza)
br. Minna Saivo(FIN)
o. Tuula Blåfield(FIN)
Very good 4

Helisalon Unelma
(Suel Sihote-Alinn Rigiy x Tatam Hilpeä Hilda)
b. Mattila
o: Viik
Good

Kuus’vuoren Fifi Anne
(Rantatuulen Pegasos x Wanted Soul Sunbean Chadery)
br. Maija-Leena Järvinen-Kekäle
o:Grandell
Good

Pyöreän Talon Arctic Night
(Ch Jansagin Morris x Ch Incipit Proxima)
b: Immilä-Karlsson o: Nordman
Excellent 1, BB-4, CAC, JUNIOR WINNER-06

Tatam Tähtililja
(Suel Sihote-Alinn Rigiy Ap x Tatam Histamiini)
br. Tarja Rouhiainen
o. Hanna-Maria & Matti-Oskari Raiski
Excellent 3

Ulpukan Nallukka
(Almgårdens Mac Silver Blue x Ulpukan Friidu)
b: Kaija Nieminen o: Taina Välitalo
Good


Intermediate Class:

Rossy Frosty Taika-Toy
(Zolotoy Orfey Alka-Trast x Shagio-Chen Witch)
br. Attila Burst (HU)
o. Jaana Hagel-Ojanen
Excellent 1, Res-Cac


Open class:

Kuus’vuoren Elisan Bluestar
(Samsaran Hlittle Big Man x Tatam Muistojen Miska)
b. & o. Järvinen-Kekäle
Very good 2

Satutassun Ruska
(Mi-K'uai-Lo Samsaran del Ceppo Rosso x Satutassun Jetta Jemina)
br: & own: Sari Kröger
Disqualified

Vermisan Cindy Cerafiina
(Kringelmyras Chyn-Chow x Bei-Wei Duohao)
br: Hilkka Saarinen owm: Jenni Suominen
Excellent 1


Champion class:

Fin & DK Ch Ikäneidon Älyn Viettelys
(Jansagin Miikkus x Ikäneidon Omakuva)
br. Kairtamo Virpi own. br. & Lahtinen Jarmo
Excellent

Fin Ch Jetta Jemina
(Rantatuulen Pegasos x Helisalon Iita)
b & o: Kröger
Disqualified

Fin Ch Nallelaakson Viktoria
(Jansagin Miikkus x Bei-Wei Dinghao)
br. Päivi Kyrölä (FIN)
o. Risto Sankilampi & Riitta Ropponen (FIN)
Excellent 4

Fin Ch Tatam Ilan Annastiina
(Ch Tatam Odotettu Oskar x Ch Tatam Ihana Ilaila)
b: Rouhiainen, o: Appelgren
Excellent 1, BOS, CACIB, WINNER-06

Int & Fin & Ltu & Est Ch, LtuW-06 Tatam Ilan Aurora
(Ch Tatam Odotettu Oskar x Ch Tatam Ihana Ilaila)
b: Rouhiainen, o: Siponkoski
Excellent 3, BB-3

Yönhaltijain Ilkikuri

Fin & Est Ch, EW-06 Yönhaltijain Ilkikuri
(Ch Jansagin Miikkus x Ch C’hengtus Creme Northern Light),
b: Pyökäri, o. breeder & Briitta Lajola
Excellent 2, BB-2, RES-CACIB


Breeder class:

Kennel Ikäneidon: 1, HP

Kennel Kuus’vuoren 2, HP