Hungarian Clubshow 2017
Swiss Clubshow 2017
Chen Jing

Belarus, Minsk
November 13, 2005

Belarus, Minsk
Exc ­ 1, J.BOB, BIG-I, BIS-I - AVGIT WESSEKS FORTYNA
The latest from Belarus

Belarus, Minsk» Belarus, Minsk
March 06, 2011

Belarus, Minsk» Belarus, Minsk
June 3, 2012

Belarus, Minsk» Belarus, Minsk
June 2, 2012
 
Provided by Olga Ivanova

Judge: A.Nikitin (Russia)

Chows entered: 20
Chows shown: 19


--------------------------------------------------

CAC, CACIB, BOB, BIG-II
BON TRIUMPH BABY
b. M.Vekovischeva, o.T.Kikina

Exc 1. CAC. CACIB, BOS
BABY BANDI
b. A.Proskyrina, o. J.Pankova ­


Exc ­ 1, J.BOB, BIG-I, BIS-I
AVGIT WESSEKS FORTYNA
b. & o. O.Ivanova ­


­ Exc 1, J.BOS
PEI FANG SILVER HANDYMAN
b. M.Holmli, o. M.Vekovicheva & I.Maleeva

--------------------------------------------------

Male red

Junior class

PEI FANG SILVER HANDYMAN
(Pei Fang Magnum Son x Pei Fang Walk O’Fame)
b. M.Holmli, o. M.Vekovicheva & I.Maleeva
­ Exc 1, J.BOS

Intermediate class

BABY BANDI
(Tshvetok Elfov Zhelezni Feliks x Paula)
b. A.Proskyrina, o. J.Pankova ­
Exc 1. CAC. CACIB, BOS

ZHEN-SHEN FAER STALKER
(Bis Lac Magik Shoy x Zombi Faer Stalker)
b. I.Marchenko, o. N.Smirnova ­
Exc ­ 2


Open class

HEY JEY S ZOLOTOGO PRIISKA
(Radonezh Lion x Iriska ot Aliski)
b. V.Kornilov, o. E.Petrova ­
Exc ­ 1, CAC

LORD
(Sinor Galla x Sinora Galla)
b. A.Kykel, o. A.Shaternik ­
Exc ­ 2

EGOR MONARH
(Anris Monarh x Malta)
b. V.Poltarazhicki, o. N.Shlinkova ­
Exc ­ 3

RETT
(Ynkas x Sally)
b. J.Ravenko, o. L.Sakovich
Exc ­ 4


Champion class

ESHKO MAER
(Jaxonti Rus Golden x Emmi)
b. Antipova, o. V.Gvaeva
Exc ­ 1, CAC

 

 

Male black


Junior class

FALER Z ALBA ROSS
(Kemosh Alba Ross x Shakira)
b. & o. G.Strelkova ­
Exc -1


Open class

LO-RE PEPPERLAND PLANO MAN
(Pepperland Lo-Re’Bluto x Pepperland Lo-Re’Rhiannon) ­
Exc ­ 1, CAC

HJOGO NATC
(Jahonty Rus Golden x Karamel Natc)
b. I.Babashkina, o. N.Grigoreva ­
Exc ­ 2


Champion class

ORLI SAN KARADO
(Zolotaja Orhideja Daimont x Kama Lakshmi Ussuri)
b. & o. S.Abramova ­
Exc -1, CAC, R.CACIB

 


Females red

Open class

BON TRIUMPH ZEFIRKA
(Mai-Anns Short Circuit x Bon Triumph Baby)
b. & o. M.Vekovischea ­
Exc ­ 1, CAC, R.CACIB


Champion class

BON TRIUMPH BABY
(Viskis Ir Brendis Lietovos Liutas x Leo San)
b. M.Vekovischeva, o.T.Kikina
­ Exc ­ 1, CAC, CACIB, BOB, BIG-II

 


Females black

Open class

CYNAMI NORCES
(Jahonty Rus Golden x Cessa)
b. E.Golybenko, o. V.Smirnov ­
Exc

 


Females blue

Junior class

AVGIT WESSEKS FORTYNA
(Avgit Dunfan Sho x Zolotaja Hrizantema Glorija)
b. & o. O.Ivanova ­
Exc ­ 1, J.BOB, BIG-I, BIS-I

RINA
(Rett x Jani-Vesta)
b. S.Karpovich, o. A.Zolotnik ­
Exc - 2


Open class

AVGIT LAMASSU
(Chatcall Blue Is My Love x Zvezda Rossii iz Jaroslavlja)
b. O.Ivanova, o. S.Jankovska ­
Exc -1, CAC