Hungarian Clubshow 2017
Swiss Clubshow 2017
Chen Jing

Austria, Tulln
September 25, 2010
Bundessieger 2010

Austria, Tulln
BOB, Austrian Bundessiegerin 2010, CACIB, CACA
DREAM LOV LIETUVOS LIUTAS


Austrian Bundessieger 2010, CACIB, CACA
HONILAND TRAVEL TO GLORY


Bundesjugendsiegerin 2010, Jugendbeste
ESKADA MAGNETIK DJALO


Bundesjugendsieger 2010, Jugendbester
HONILAND EXCLUSIVE BLACK SMOOTH


The latest from Bundessieger

Austria, Tulln» Austria, Tulln
October 1, 2017
Bundessieger 2017

Austria, Tulln» Austria, Tulln
October 2, 2016
Bundessieger 2016

Austria, Tulln» Austria, Tulln
September 27, 2015
Bundessieger 2015
 
Provided by Ruth Ried

Judge: Lisbeth Mach (CH)


Number of Chows entered: 18
Number of Chows shown: 15
_______________________________________

BOB, Austrian Bundessiegerin 2010, CACIB, CACA
DREAM LOV LIETUVOS LIUTAS
B: Penkauskas M. / Lt

Austrian Bundessieger 2010, CACIB, CACA
HONILAND TRAVEL TO GLORY
B: Svetlichnaya I. / Rus
_______________________________________


Males

Junior class

VAN HEY SIN BEETHOVEN FROM CH-DALEN
WT: 19.9.2009
B: Reinhard Dirschl / D
- absent -

HONILAND EXCLUSIVE BLACK SMOOTH
WT: 25.10.2009
B: Shorina E. / Milovanova / Rus
Excellent 1, Jugendbester, Bundesjugendsieger 2010

LAS VEGAS LIETUVOS LIUTAS

LAS VEGAS LIETUVOS LIUTAS
WT: 23.12.2009
B: Loretta Tamaseviciene / LT
Excellent 2

 

Intermediate class

AI-SHANG HUMBOLDT

AI-SHANG HUMBOLDT
WT: 6.10.2008
B: Dr. Gabriele Krafft / A
Excellent 1, CACA

 


Open class

BON TRIUMPH ARMANY


BON TRIUMPH ARMANY
WT: 6.4.2008
B: Svetlichnaya I. / Rus
Very Good 1


MI-PAO'S SPIV
WT: 26.8.2008
B: Moira Stocco / I
- absent -

 

Champion class

SIR JAMES SHOW ME THE WAY DE LOS PERROS DE BIGO


SIR JAMES SHOW ME THE WAY DE LOS PERROS DE BIGO
WT: 16.8.2007
B: Hugo Lüscher / CH
Excellent 2, CACARes., CACIBRes.

HONILAND TRAVEL TO GLORY
WT: 1.1.2008
B: Svetlichnaya I. / Rus
Excellent 1, CACA, CACIB, Bundessieger 2010

DIKAYA STAYA BINGO


DIKAYA STAYA BINGO
WT: 20.8.2008
B: Simona Mirescu / RO
Very Good 3

 

VIDOCQ'S-N-CREAM DU XANADU

VIDOCQ'S-N-CREAM DU XANADU
WT: 18.3.2004
B: Nicole Metz / F
Very Good 4

 

Bitches

AMAZING ALINGHI OF SWISS LIMITED EDITION

Puppy class

AMAZING ALINGHI OF SWISS LIMITED EDITION
WT: 5.2.2010
B: Eliane Rüegg / CH
Very Promising 1

SIMAUTA DESS NATASCHA

SIMAUTA DESS NATASCHA
WT: 25.2.2010
B: Dr. Gabriele Krafft / A
Very Promising 2

 

Junior Class

ESKADA MAGNETIK DJALO
WT: 4.9.2009
B: Reinhard Dirschl / D
Excellent 1, Jugendbeste, Bundesjugendsiegerin 2010

HONILAND EMOTION VICTORY


HONILAND EMOTION VICTORY
WT: 25.10.2009
B: Shorina E. / Milovanova / Rus
Excellent 2


MARUSO'S MISS MOMO
WT: 15.8.2009
B: Ruth & Alex Ried
- absent -

 

SIMAUTA DESS KREMLIN NIGHT

Intermediate class

SIMAUTA DESS KREMLIN NIGHT
WT: 4.3.2009
B: Gertraude Gallbrunner / A
Excellent 1, CACA

 

Open class

DREAM LOV LIETUVOS LIUTAS,
WT: 14.4.2008
B: Penkauskas M. / Lt
Excellent 1, CACA, CACIB, Bundessiegerin 2010, BOB


Champion class

UNICCA LABSKA CESTA,

UNICCA LABSKA CESTA,
WT: 2.2.2006
B: Eliane Rüegg / CH
Excellent 1, CACA, CACIBRes